Olomoučtí atleti na Czech openu 2022

Úspěchy olomouckých paraatletů na 16. ročníku otevřeném Mistrovství republiky
Czech open 2022

Každoroční paraatletické klání v Olomouci připadlo na data 8. a 9. července. Do Olomouce přijeli závodníci z dvanácti států světa. O cenné kovy tedy olomoučtí atleti měli s kým bojovat. Neztratili se a cenné kovy získali i v soupeři nabitém startovním poli.

Mistrovské tituly získal Jan Moštěk v běhu na 100m a 200m, dále pak Dušan Ščambura v kouli, oštěpu i disku.
K mistrovským titulům přidali umístění na stupních vítězů také Martin Kukla v hodu oštěpem a vrhu koulí. Filip Vartoň v hodu diskem získal stříbro. Michal Rotter v hodu oštěpem stříbrný, v hodu diskem pak bronzový. Lukáš Kunc posunul svá letošní maxima v hodu diskem i ve vrhu koulí. Jarda Stránský byl třikrát bramborový v disku, dálce a běhu na 100m. Dva nováčci na svých premiérových závodech se také prezentovali jako skvělí bojovníci, Lukáš Studený vrhal koulí a Ladislav Mikuš dokonce dvakrát na bedně, v hodu oštěpem a ve vrhu koulí.

Lenka Hornová stála na stupních vítězů v každém svém startu, v běhu na 100m, hodu diskem i oštěpem a vrhu koulí. Lenky svěřenkyně Eva Kvapilová byla dvakrát pátá v hodu diskem a kuželkou. Adéla Sekyrová brala stříbro v hodu kuželkou a bramborovou medaili v hodu diskem. Eva Kacanu závodila kvůli zranění bohužel pouze v hodu diskem. Jana Hycová, pak získala čtvrté místo v hodu kuželkou.

Celková bilance medailových umístění pro naše atlety byla následující:
zlato – 1x
stříbro – 9x
bronz – 7x

Výsledky pátek//výsledky sobota.

Také naši nejmladší se v závodech speciálních olympiád neztratili.
Martin Přichystal – 50m zlato, 100m zlato,
Mikuláš Rak – hod míčkem bronz,
Jáchym Rükner – 50m bronz, hod míčkem zlato,
Nikola Sikorová – 50m čtvrté místo, hod míčkem zlato,
Karolína Stratilová . hod míčkem bronz.

Výsledky hod míčkem, výsledky běhy 50m holky/kluci, běh 100m.

Všem malým i dospělým atletům posíláme velké gratulace a přejeme štěstí do dalších prázdninových závodů.