Dvě stříbra z MČR žactva

O víkendu 17.-18.9.2022 se v Jablonci nad Nisou konalo Mistrovství České republiky v atletice žactva. Za mimořádně nepříznivého počasí bojovali na místním oválu i atleti olomouckého atletického klubu.

Z deštivého nebe si dovezli dvě medaile. Obě stříbrné. Johanka Šafářová po dvouměsíčním tréninkovém výpadku, způsobeném nemocí, dokázala na trati 300m vybojovat druhé místo v čase 40,20s. Druhé místo v průběžném pořadí oštěpařů patřilo Vojtovi Herinkovi, který tuto pozici potvrdil i v samotném závodě , když poslal své načiní na 56,53m. Velkou smůlu si vybral Tobiáš Toman na 800m . V pomalu rozběhnutém finále skončil ve finiši o 13 setin čtvrtý v čase 2:07,71.  Aneta Zaorálková se naopak v oštěpu dlouho držela na druhém místě , aby nakonec skončila čtvrtá za výkon 38,02m, což je její nový osobní rekord. Na 60m se překvapivě umístil na pátém místě Nikolas Hus. Do osmého místa se ještě dokázali dostat Lucie Skácelová na 3km / 7.místo /, Metoděj Pazdera v kouli / 8.místo / a  stejné místo obsadil i Albert Kotyza na 100m př.